Ndërlidhjet

PARIS


Franca njoftoi se do të mbështesë kërkesën e Sheteve të Bashkuara për bashkëpunimin e forcave detare në Oqeanin e Indisë dhe ka miratuar shfrytëzimin e hapsirës së saj ajrore nga aviacioni ushtarak amerikan, u njoftua në Paris.
Këto vendime u shpallën pas takimit të presidentit Jacques Chirac me zyrtarët më të lartë të vendit ku janë diskutuar pasojat e sulmit terrorist të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG