Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Rusisë,Vladimir Putin ka thënë në Bruksel se krijimi i një hapësire të përbashkët evropiane të sigurisë është urgjente në dritën e sulmeve të fundit terroriste kundër Shteteve të Bashkuara.
Putin kishte një takim me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, George Robertson, kurse në takimet e Putinit me zyrtarët e Bashkimit Evropian është rënë dakord për konsultime mujore mbi politikën e jashtme dhe të mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG