Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Lideri palestinez,Yasser Arafat, ka shfaqur sot kënaqësinë dhe falenderimin për mbështetjen e drejtëpërdrejtë nga ana e presidentit të Shteteve të Bashkuara, George Bush, për një shtet palestinez duke thënë se realizimi i atij qëllimi do të sillte paqë dhe stabilitetet në Lindjen e Afërt.
Presidenti George Bush tha dje në Shtëpinë e Bardhë se mendimi për një shtet palestinez gjithmonë ka qenë pjesë e vizionit me kusht që të respektohet e drejta e ekzistimit të Izraelit.
XS
SM
MD
LG