Ndërlidhjet

JABAL -US-SARAJ


Shefi ushtarak i opozitës afganase aleanca veriore, tha se kanë në plan një ofensivë këmbësorie që do të përkojë me një sulm eventual të Shteteve të Bashkuara brenda Afganistanit. Gjenerali Muhamed Fahim, deklaroi se pret që Shtetet e Bashkuara të qëllojnë së pari me raketa dhe bomba rajonet e dominuara nga Talibanët e më pas opozita ka ndërrmend të nisë një luftë të gjerë këmbësorie.
XS
SM
MD
LG