Ndërlidhjet

JERUZALEM


Nuk kanë qenë rezultative bisedimet e sigurisë mes ministrit të jashtëm izraelit, Shimon Peres dhe dy negocijatorëve të lartë palestinezë, Ahmed Kurija dhe Saeb Erekat, ndërsa një valë e re dhune ka përfshirë Lindjen e Mesme. Një person i armatosur që besohet të ishte palestinez, raportohet të ketë qëlluar mbi një grumbull njerëzish pranë një stacioni autobusi, duke vrarë tre dhe plagosur shumë civilë të tjerë.
XS
SM
MD
LG