Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari i jashtëm Britanik, Jack Straw, në një mesazh drejtuar popullit afgan ka thënë se do të pasojë ndihma ndërkombëtare për popullatën e varfër dhe vendin e shkatërruar nëse përmbyset regjimi taliban dhe sillen para drejtësisë terroristët e dyshuar sikurse Osama bin Laden.
Nëse talibanët vazhdojnë të strehojnë terroristët ata do të ballafaqohen me pasojat, ka thënë Straw pa dhënë hollësi dhe ka theksuar se fushta anti-terroriste nuk është e drejtuar kundër Islamit.
XS
SM
MD
LG