Ndërlidhjet

TASHKENT


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld arriti në kryeqytetin e Uzbekistanit, në Tashkent për bisedime me zyrtarët e atij vendi lidhur me operacionet anti-terroriste, pas qëndrimit në Arabinë Saudite, Egjipt dhe Oman.
Donald Rumsfeld u ka deklaruar reporterëve se beteja kundër terrorizmit, me gjasë, do ti përngjajë Luftës së Ftohtë shumëvjeçare, me aksion të mbështetur nga aleatët në një spektër frontesh kundër terroristëve dhe atyre që i strehojnë ata.
XS
SM
MD
LG