Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana dhe komisioneri për marrëdhënje të jashtëme të Bashkësisë, Chris Patten arritën nga Shkupi në Prishtinë.
Solana u ka deklaruar reporterëve se procesi politik në Maqedoni nuk ka dështuar, se po shkon në drejtimin e duhur dhe se nuk ka nevojë për ndonjë strategji të re.
XS
SM
MD
LG