Ndërlidhjet

TEL AVIV


Trupat izraelite, të mbështetura nga tanket, kanë hyrë në dy lokalitetet fqinje të Hebronit të kontrolluara nga palestinezët me ç’rast, siç thonë burime palestimeze, janë vrarë pesë palestinezë të armatosur dhe plagosur të tjerë.
Armata izraelite thotë se palestinezët shtinin nga këto lokalitete kundër enklavave hebreje në qendër të Hebronit,që akoma është nën kontrollin Izraelit.
XS
SM
MD
LG