Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Kryeministri i Britanisë,Tony Blair ka deklaruar në Islamabad se sulmet terroriste të muajit të fundit kundër Shteteve të Bashkuara ishin krime kundër njerëzimit dhe se çfarëdo prgjigje ushtarake do të jetë adekuate,e saktësuar dhe jo e drejtuar kundër popullit afgan. Britania dhe Pakistani janë të një mendimi se refuzimi këmbëngulës i Talibanëve që të dorëzojnë terroristin e dyshuar Osama bin Laden mund të preki shumë keq ardhmërinë e tyre .
XS
SM
MD
LG