Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush u ka tërhequr sotë vërejtjen pushtetmbajtësve taliban në Afaganistan se koha po kalaon për ata që të dorëzojnë Osama Bin Ladenin ose do të ballafaqohen me pasojat për shkak të strehimit të tijë.
Këto komente të Presidenti George Bush në fjalimin e rregullt javor drejtuar kombit nëpërmjet radios janë indikacionet më të qarta se Shtetet e Bashkuara së shpejti mund të ndërmarrin aksion ushtarak jo vetëm kundër Bin Ladenit dhe rrjetit të tij Al Kaida për sulmet terroriste të 11 shtatorit, por edhe për të ndëshkuar talibanët për mos-dorëzimin e tij.
XS
SM
MD
LG