Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministrat e financave nga G-7,takohen sot në Uashington që të diskutojnë strategjinë e përbashkët kundër kërcënimeve të ndërlidhura nga terrorizmi dhe recesioni.
Në këte mbledhje do të jenë ministrat e finacave nga Shtetet e Bashkuara, Gjermania, Japonia, Britania, Franca, Italia dhe Kanadaja dhe pritet të marrë pjesë edhe ministri rus i financave.
XS
SM
MD
LG