Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kryeministri i Britanisë, Tony Blair përfundoi turneun në Rusi, Pakistan dhe Indi duke theksuar se Talibanët duhet doemos të mbyllin kampet terroriste apo talibanët vetë do të bëhen armiqë. Tony Blair ishte në Indi për bisedime me kryeministrin Atal Behari Vajpayee. Blair ka theksuar se Afaganistanit i nevojitet një qeveri stabile me mbështetje të gjërë të grupeve etnike.Vajpayee ka thënë se India do të bashkëpunojë plotësisht në koalicionin anti-terrorist.
XS
SM
MD
LG