Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i jashtëm izraelit, Shimon Peres i ka bër thirrje liderit palestinez,Yasser Arafat që ti mposhtë me seriozitet grupet militante islamike.
Peres ka thënë se Arafat duhet të zgjedhë nëse është ai që ka autoritetin mbi Hamasin dhe Xhihadin Islamik, apo këto grupe kanë autoritetin mbi te.
Ndërkaq, kabineti i Arafatit mbrëmë ka kritikuar si rrallëherë militantët palsetinezë që sulmojnë Izraelin, duke thënë se ata shkelin armëpushimin në Lindje të Afërt dhe i dëmtojnë interesat palestineze.
XS
SM
MD
LG