Ndërlidhjet

PRAGË


Liderët Perëndimorë kanë intensifikuar presionet ndaj regjimit taliban në Afganistan që të dorëzojë liderin e akuzuar terrorist ,Osama bin Laden.
Kryeministri i Britanisë, Tony Blair ka deklaruar në Nju Delhi se po formohet një koalicion shum i fortë ndërkombëtar anti-terrorist dhe se koha e aksionit ushtarak kundër Afganistanit, për shkak të strehimit të terroristëtëve, pritet të caktohet nga aleatët.
Në Uashington, presidenti George Bush u tërhoqi dje vërejtejn talibanëve se koha që tu përgjigjen kërkesave të Shteteve të Bashkuara për dorëzimin e bin Ladenit dhe eliminimin e rrjetit terrorist –po kalon.
XS
SM
MD
LG