Ndërlidhjet

ISLAMABAD/KABULL


Opozita e armatosur afgane,Aleanca Veriore ka pushtuar dy fshatra në veri- pas zbrapsejes së një kundërsulmi të talibanëve në pushtet,ka thënë një zëdhënës i sajë në Islamabad.
Mohamad Ashraf Nadeem thotë se tetë komandantë dhe 100 luftëtarë taliban u janë dorëzuar forcave opozitare.
Ndërkaq, zyrtarë të talibanëve njoftojnë se gazetarja angleze, Yvonne Ridley,e arrestuar para një jave në Afganistan është liruar me urdhërin e liderit suprem taliban, Mullah Mohammad Omar.
XS
SM
MD
LG