Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani do të mund ti bashkohej një fushate anti-terroriste të prirë nga Kombet e Bashkuara, nëse vendet dakordohen për një definicion “korrekt,të drejtë dhe të pranueshëm” të terrorizmit,citohet të ketë thënë shefi i shërbimit të zbulimit të këtij vendi, Ali Yunessi.
Yunessi u ka bërë jehonë qëndrimeve të mëparëshme të zyrtarëve më të lartë iranian se çfardo fushate anti-terroriste do të duhej udhëhequr më parë nga Kombet e Bashkuara se sa nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG