Ndërlidhjet

UASHINGTON


Britania merr pjesë në aksionin ushtarak kundër Afganistanit të udhequr nga Shtetet e Bashkuara,kurse Kanadaja,Australia,Gjermania dhe Franca kanë premtuar forca për operacione të mëtejëshme ,tha presidenti George Bush.
Në këte operacion na shoqëron Britania,miku ynë besnik kurse miqët tjerët të ngushtë,kanë premtuar forca ka thënë presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG