Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeminsitri i Britanisë Tony Blair konfirmoi se forcat britanike u janë bashkuar sulmeve ushtarake kundër caqeve në Afganistan.
Tony Blair tha se Britania ka angazhuar bazën Diego Garcia në ishullin e Oqeanit të Indiisë si dhe nëndetëse për lancimin e raketave.
XS
SM
MD
LG