Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat e udhëhequra nga Shtetet e bashkuara janë duke përdorur aviacionin,lutëanijet dhe nëndetëset në sulmet kundër caqeve në Afgansitan,njoftoi sekretari amerikan i mbrojtjes ,Donald Rumsfeld.
Sekretari Rumsfeld ka thënë njëherit se pako me racione ushqimi dhe me ilaçe janë duke u hedhur nga ajërti në Afganistan,por në rajone të largëta që të mos bien në dorë të talibanëve.
XS
SM
MD
LG