Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zartarët amerikanë thanë se cak i sulmeve të sotme kanë qenë kampe dhe instalime ushtarake në Kabul,Kandahar dhe Xhalalabad.Njoftohet se është shkatërruar baza komanduese në aeroportin e Kandaharit,pikqëndresë e liderit suprem taliban,Mullah Mohammad Omar.
XS
SM
MD
LG