Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO nuk është involvuar në aksionin ushtarak të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë në Afganistan por ka qenë i njohtuar më parë, kanë thënë burime të aleanclës në Bruksel,duke mos dhënë hollësi të tjera.
Aleanca Veri Atlantike të mërkurën e kaluar vendosi të zbatojë nenin 5 të klaozolës për mbrojtjen kolektive për herë të parë në histori në jehun e sulmeve të 11 shtatorit në Nju Jork dhe Uashington.
XS
SM
MD
LG