Ndërlidhjet

KUETA / GAZA / KAJRO


Një person është vrarë në protestat anti-amerikane në qytetin Kueta të Pakistanit, ndërsa 20 të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve me policinë. Policia e Pakistanit hapi zjarr pasi demonstruesit nisën të qëllojnë ndërtesën e Agjensisë së Kombeve të Bashkuara për Fëmijë, UNICEF, dhe zyra të tjera të OKB-së. Demonstrata anti-amerikane ka pasur sot edhe në qytetin e Gazës dhe kryeqytetin egjiptian Kajro. Në Gaza të paktën 4 civilë u lënduan pasi policia palestineze vuri në përdorim armët e zjarrit dhe gazin lotsjellës, gjatë protestës që siç raportohet, është organizuar nga lëvizja islamike radikale, Hamas.
XS
SM
MD
LG