Ndërlidhjet

UASHINGTON


Prokurori i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, Xhon Ashkroft, tha sot se institucionet për zbatimin e ligjit janë në gjendje të lartë gadishmërie. Ashkroft deklaroi në një konferencë për shtyp se janë forcuar të gjithë kufijtë dhe se është rritur vigjilenca në uzinat për prodhimin e energjisë bërthamore në mbarë vendin.
XS
SM
MD
LG