Ndërlidhjet

TIRANË


18 arabë janë dëbuar nga Shqipëria sot, pas hulumtimit të dokumenteve dhe aktiviteteve të tyre, që siç u shprehën autoritetet shqiptare, janë në kundërshtim me ligjet e vendit. Të njëjtët zyrtarë, të cilët kanë preferuar të mbeten anonimë, citohen nga agjensia AP të kenë pohuar se arabët punonin për organizata humanitare islamike. Një zyrtar në ambasadën e Arabisë Saudite në Tiranë, konfirmoi se tre ndër pesë arabët e dëbuar, punonin për një organizatë saudite të quajtur El Haramain, por nuk ishin shtetas sauditë.
XS
SM
MD
LG