Ndërlidhjet

BEOGRAD


Është dorëzuar pas tratativave të policisë serbe, personi i armatosur që hyri në ndërtesën e ambasadës kanadeze në Beograd dhe mbajti peng për një farë kohe personelin e saj. 31 vjeçari Llazar Tomiç, punonjës i radio-televizionit shtetëror të Serbisë, ka kërcënuar se do të vriste veten, nëse nuk i jepnin vizë për Kanada. Tomiç nuk shpjegoi aryet përse kërkonte azil.
XS
SM
MD
LG