Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kanë vazhduar me intensitet më të ulët gjatë ditës sulmet ajrore amerikane mbi Afganistanin, ndërsa zyrtarë në Pentagon deklarojnë se të vetme, bombardimet nuk do mund të mposhtin Osama bin Ladenin dhe regjimin Taliban që e strehon atë.
Një zëdhënës i Pentagonit, Tim Teillër, tha se nuk mund të komentojnë çdo goditje individuale pasi ata konsiderojnë që sulmet janë pjesë e një operacioni në vazhdim, por refuzoi të shtjellojë hapat e mëtejmë në betejën anti-terrorizëm.
XS
SM
MD
LG