Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pas dy ditë bombardimesh, ambasadori taliban në Pakistan, Abdul Salam Zaef, njoftoi se mërgimtari saudit Osama bin Laden dhe udhëheqësi shpirtëror i lëvizjes Taliban, Mullah Mohamed Omar, janë gjallë dhe gjenden në Afganistan. Në një prononcim për media, ambasadori Zaef deklaroi se nuk do të ketë ndryshime në politikën e Talibanëve dhe se ata janë të vendosur të mos dorëzojnë Osama bin Ladenin.
XS
SM
MD
LG