Ndërlidhjet

PESHAVAR


Programi Botëror për Ushqim ka njoftuar se po vazhdonë dërgesat e ushqimit në Afganistan dhe se një konvoj me afro 1.000 tonelata grurë nga Peshavari po ecën në drejtim të Kabullit.
Zëdhënës të forcave ajrore të Shteteve të Bashkuara njoftuan ndërkaq se dy transportues amerikanë u kthyen në bazat e tyre në Gjermani pasi kishin hedhur nga ajri rreth tredhjetë e pesë mijë pako me ushqim në veri të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG