Ndërlidhjet

PEKIN


Kina dhe Rusia kanë shfaqur mbështetje për formimin e një qeverie të ardhëshme në Afgansitan që do të bazohej në mbështetje të gjërë, njoftojnë mediat e Pekinit.
Gjatë bisedës telefonike që kanë patur mbrëmë ministrat e jashtëm të dy vendeve, Igor Ivanov ka thënë se Rusia ka qenë e goditur ashpër nga terroristët çeçen ,siç është shprehur, kurse Kina ka qenë gjithashtu e goditur nga terroristët,siç i ka quajtur, në provincën perëndimore Xinjiang.
XS
SM
MD
LG