Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aviacioni amerikan ka vazhduar edhe sot me sulmet kundër caqeve në Afganistan,duke u përqëndruar në rajonet perëndimore të qytetit të Kandaharit dhe rreth kryeqytetit Kabul.
Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka thënë në Uashingtoin se fushata anti-terroriste kurrë nuk do të pushojë në asnjë nga fazat e saj qoftë ushtarake apo financiare apo rrugët e tjera.
XS
SM
MD
LG