Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari britanik i mbrojtjes, Geoffrey Hoon, në konferencë për shtyp ka deklaruar se “i kemi shkaktuar dëme organizatës së Osama bin Ladenit; veçanërisht i kemi dëmtuar kampet e trajnimit të terroristëve dhe infrastrukturën ushtarake të regjimit taliban në Afganistan, që strehon dhe e mbronë atë”.
Ai poashtu ka thënë se “kemi pasur suksese të konsiderueshme në shkatërrimin e sistemeve të radarëve dhe të kapaciteteve mbrojtëse”.
XS
SM
MD
LG