Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i Pentagonit, Bryan Whitman ka thënë se “ne po sulmojmë vetëm caqet dhe kapacitete ushtarake. Ne po kujdesemi shumë që të mos ketë viktima civile dhe dëme kolaterale”.
Lidhur me pohimet e zyrtarëve talibanë të Afganistanit, për vrasjen e më tepër se 110 civilëve, zëdhënësi Bryan Whitman ka thënë se “ne nuk kemi asnjë mundësi të verifikojmë viktima eventuale civile në terren”.
“Ne gjithsesi shprehim keqardhje për çdo jetë të humbur të civilëve të pafajshëm” ka thënë zëdhënësi i Pentagonit.
XS
SM
MD
LG