Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sulmet ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë për cak goditjen e liderëve të rrjetit terrorist al-Qaida dhe të regjimit taliban që po strehon terroristët në Afganistan, tha sekretari amerikan i mbrotjes, Donald Rumsfeld.
Ai pastaj tha se “me gjasë Osama bin Ladeni është në Afganistan, por, edhe pas neutralizimit të tij, lufta kundër terrorizmit do të vazhdoj”.
XS
SM
MD
LG