Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ish lideri politik i UÇK-së, Ali Ahmeti ka mirëpritur Deklaratën e Amnistisë për ish pjesëtarët e gueriljes shqiptare, por ka kërkuar edhe fuqizim e saj ligjor.
Në një kumtesë të dhënë sot ai ka thënë se, poashtu, në frymën e deklaratës, “kërkon edhe amnistimin dhe lirimin e menjëhershëm të të gjithë ish-pjesëtarëve të UÇK-së dhe veprimtarëve që mbahen të burgosur” – informon agjencia gjermane Dpa.
XS
SM
MD
LG