Ndërlidhjet

VIENË


Organizata për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë ka deklaruar mbështetjen e saj përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara që ti kundërvihet terrorizmit, por i ka bërë thirrje Uashingtonit që të minimizohen viktimat civile.
Pesëdhjetë e pesë vendet anëtare deklarojnë mbështetjen e tyre “për emergjencën e koalicionit botëror anti-terrorist, që shpreh vullnetin kolektiv të njerëzimit për luftimin e së keqes të terrorizmit”, thuhet në deklaratën e Këshilllit të Përherëshëm të OSBE-së në Vienë.
XS
SM
MD
LG