Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka intensifikuar përpjekjet për ndrydhjen e rrjetit finansiar të terroristëve ndërkombëtarë duke njoftuar se ka bllokuar asetet e 39 individëve dhe organizatave të tjera. Sekretari i thesarit të SH.B.A-ve,Paul O Neill ka thënë se të 39 –tët përfshijnë biznese dhe shoqata bamirësie që besohet se furnizojnë me fonde rrjetin terrorist Al-Kaida të udhëhequr nga Osama bin Laden të dyshuarin kryesor prapa sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj SH.B.A-ve.
XS
SM
MD
LG