Ndërlidhjet

KABUL


Regjimi Taliban i Afganistanit, hodhi poshtë sot ofertën e presidentit amerikan George Bush, sipas se cilës, Shtetet e Bashkuara do të ndalnin sulmet ajrore në këmbim të dorezimit te Osama bin Ladenit. Ministri taliban i informimit, Mullah Kudretullah, tha se pozicioni i Talibanëve mbetet i pandryshuar dhe se nuk do të dorëzojnë bin Ladenin.
XS
SM
MD
LG