Ndërlidhjet

RIAD


Arabia Saudite dhe pesë shtete të tjera arabe, kanë rënë dakort të ngrijnë llogaritë bankare të individëve, të cilët akuzohen nga Uashingtoni për lidhje me terrorizmin. Ministrat e financave dhe guvernatorët e bankave qëndrore të Bahreinit, Kuvaitit, Omanit, Katarit, Arabisë Saudite dhe Emirateve të Bashkuara Arabe, premtuan se do të përpilojnë një ligj të unifikuar kundër pastrimit të parave, deri në fund të vitit.
XS
SM
MD
LG