Ndërlidhjet

BERLIN


Protesta kundër fushatës ajrore mbi Afganistanin, janë zhvilluar sot në disa qytete të mëdha evropiane. Mijëra njerëz marshuan në Berlin, Shtutgart, Londër dhe Paris, kundër aksioneve ushtarake amerikano-britanike.
Protestuesit kërkuan që terroristët të cilët kryen sulmet e 11 Shtatorit, të çohen përpara drejtësisë, nën patronazhin e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG