Ndërlidhjet

KABULL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka bombarduar mbrëmë caqe rreth së paku katër qyteteve të Afgansiatanit për të shtatën natë më radhë të sulmeve ajrore kundër regjimit taliban dhe rrjetit terrorist Al Kaida.
Shpërthime të fuqishme janë ndëgjuar afër aeroportit të Kabullit, Akademisë ushtarake talibane dhe bazës artilerike të talibanëve.
Sulme të tjera u raportuan në orët e mëngjezit kundër shtabeve të milicisë talibane në Kandahar dhe afër qyteteve Herat dhe Jalalabad.
Sipas raporteve ,është goditur baza ushtarake talibane Qishla Jaded në verilindje të Jalalabadit.
XS
SM
MD
LG