Ndërlidhjet

NIGERI/PAKISTAN/INDONEZI


Në qytetin verior Kano të Nigerisë,sipas dëshmitarëve,së paku 200 veta janë vrarë gjatë konfrontimeve dyditëshe religjioze të nxitura nga protestat kundër sulmeve amerikane në Afganistan.
Në Jakobabad të Pakistanit policia ka qitur në ajër dhe ka përdorur gazin lotsjellës kundër demonstarntëve që kanë protestuar pranin e forcave amerikane në aeroportin vendor.
Në Xhakarta të Indonezisë demonstruesit kërkuan lirimin e 60 njëmendimtarëve, të cilët u arrestuan dje gjatë protestave kundër sulmeve në Afganistan.
XS
SM
MD
LG