Ndërlidhjet

RABAT


Zyrtarët e lartë nga 10 vende Mesdhetare takohen gjatë ditës në Maroko për bisedime lidhur me fushatën globale kundër terrorizmit.
Ministri i jashtëm i Portugalisë, Jaime Gama ka thënë se bisedimet do të jenë një shansë për vendet sikurse Maroko, Algjeria dhe Tunizia që të shkëmbejnë pikëpamjet e tyre me Evropën lidhur me fushatën kundër terrorizmit ,të cilën e udhëheqin Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG