Ndërlidhjet

MANAMA/BAHREIN


Kryeshefi i shtatmadhorisë së Bahreinit,Sheik Rashid bin Abdullah al- Khalifa ka deklaruar se armatat e vendeve të Gjirit duhet të jenë të përgaditura që ti bashkohen luftës kundër terrorizmit dhe ka shfaqur bindjen për suksesin e angazhimeve ndërkombëtare në këte luftë.
Monarkitë e vendeve të Gjirit kanë dënuar ashpër sulmin e 11 shtatorit kundër Shteteve të Bashkuara,por publikisht kanë rrefuzuar që tu japin çfardo mbështetje ushtarake sulmeve ajrore amerikane kundër caqeve në Afganistan.
XS
SM
MD
LG