Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shefi i shërbimit taliban të zbulimit, Qari Ahmadullah u ka bër thirrje komandantantëve të Aleancës Veriore-opozitës së armatosur antitalibane, që ti harrojnë armiqësit e vjetra dhe ti bashkojnë forcat me talibanët në mbrojtje të vendit kundër Amerikës.
Ndërkaq, ministri i jashtëm i Aleancës Veriore,Abdullah Abdullah, e ka rrefuzuar thirrjen duke thënë se një numër gjithnjë e më i madh luftëtarësh talibanë po ndërrojnë anët dhe po i bashkohen opozitës.
XS
SM
MD
LG