Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powel niset nga Uashingtoni në një mision diplomatik në Pakistan dhe Indi.
Siç pritet, Colin Powell do të përpiqet që të ulë shkallëzimin e tensioneve midis Indisë dhe Pakistanit lidhur me kontrollin ndaj Kashmirit që kjo çështje të mos i komplikonte përpjekjet e Uashingtonit për ndërtimin e një koalicioni ndërkombëtar kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG