Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një person ka vdekur deri më sot nga antraksi në Shtetet e Bashkuara, dhe të paktën 11 të tjerë mësohet të jenë të infektuar me të, pasi janë ekspozuar ndaj bakterieve në mënyra të ndryshme.
Raste me antraks janë konfirmuar në Florida dhe Nju Jork, ndërsa bakterie janë gjetur edhe në një letër të dërguar në Nevada.
Autoritetet amerikane po i trajtojnë incidentet si akte terrorizmi dhe po hetojnë për lidhje eventuale mes tyre dhe sulmeve të 11 shtatorit.
XS
SM
MD
LG