Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Toni Bler, ka bërë thirrje sot për krijimin e një shteti të qëndrueshëm palestinez, siç u shpreh ai, pas bisedimeve me udhëheqësin palestinez, Jaser Arafat.
Bler nxiti për paqe reale, e cila do t’u mundësojë izraelitëve dhe palestinezëve bashkëjetesën si fqinj. Kryeministri britanik, tha se ai dhe lideri palestinez Jaser Arafat, u pajtuan plotësisht në faktin se është koha që të përtërihet procesi i paqes në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG