Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka sulmuar pozicionet e Pakistanit përgjatë Linjës së Kontrollit që i ndan të dyja palët të Kashmir.
Autoritetet e Islamabadit thonë se një grua është vrarë dhe 25 persona të tjerë janë plagosur, kur forcat indiane hapën zjarr në kufirin problematik të Kashmirit.
Në Uashington, presidenti Bush u bëri thirrje të dyja vendeve, Indisë dhe Pakistanit, të frenohen nga demonstrimi i armiqësisë, ndërsa Shtetet e Bashkuara vazhdojnë operacionet anti-terroriste në Afganistan.
XS
SM
MD
LG