Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Toni Bler, ka bërë thirrje sot për krijimin e asaj çka ai e cilësoi, “një shtet i qëndrueshëm palestinez”, pas bisedimeve në Londër me udhëheqësin palestinez, Jaser Arafat.
Bler nxiti për paqe reale, e cila do t’u mundësojë izraelitëve dhe palestinezëve bashkëjetesën si fqinj.
XS
SM
MD
LG